Żagiel Piecki - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb

Wyniki

Mecze sparingowe

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 1

Zegar

Aktualności

Żagiel Piecki - Pogoń Ryn 2:0

  • autor: zagielpiecki, 2015-03-29 18:06

W wietrzne , niedzielne popołudnie, pokonaliśmy w sparingu Pogoń Ryn 2:0. Z uwagi na modernizacje boiska w Rynie oraz jeszcze niedostępną ŻagielArenę - mecz rozgrywany był na boisku w Kętrzynie. 

Skład KSŻ : Szewczak- Bloch, Berk, Roch, Malon, Kwiatek, Narel, Federowicz Mar., Polewaczyk, Rolka, Piendyk

Ponadto zagrali : Kurowski, Rydel, Józefczuk,  Krupiński K., Barycki, Puławski

W pierwszej połowie grę prowadził Żagiel. Spowodowane to było jednak taktyka Pogoni, która cofnęła się na swoje pole i szybkimi podaniami starła sie wyprowadzać kontrataki. Właśnie po jednej z takich konta, w ok. 15 min., w sytuacji sam na sam z "Taszketem" znalazł się napastnik z Rynu. Na nasze szczęście Wojtek popisał się swoimi nienagannymi umiejętnościami  i uratował nas przed utratą gola.                          Ton grze nadawał jednak nasz zespół. Niestety dużo było niedokładności, przez co posiadanie piłki nie przekładało się na sytuacje bramkowe. W pierwszych 20 min. kilkukrotnie zagotowało w polu karnym Pogoni, jednak ani Narel, ani Piendyk ani też "Bubu" nie potrafili znaleźć drogi do bramki przeciwnika.  Po twardej i prowadzonej głównie w środkowej strefie boiska grze, w 32 min. gola dającego nam prowadzenie zdobywa Daniel Rolka. Mało widoczny do tej pory "Mućka" czy jak kto woli "Aubameyang" -w swoim stylu, urwał się obrońcą Pogoni i w sytuacji sam na sam , nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.  Jeszcze przed przerwą bliski podwyższenia wyniku był ponownie Rolka, jednak uderzył minimalnie obok słupka.

Po przerwie na boisku zameldował sie Grzegorz Puławski.  Grzesiu w swoim stylu rozruszał , nieco niemrawą , pierwszą linie. Juz w 50min. po jego dobrym podaniu do "Mućki" , ten drugi zdobywa swoja druga bramkę i kompletuje dublet. W następnych 25 min. gra bezsprzecznie toczy się tylko do jednej bramki. Nieco zaskoczeni piłkarze Pogoni, często dopuszczają się faulów, nie potrafiąc radzić sobie z naszymi napastnikami.wyśmienicie spisuje się tez bramkarz rywali broniąc , strzały Puławskiego, Baryckiego i Piendyka. W ok 70 min bardzo ładny strzał z ok 30 metrów oddaje napastnik Pogoni - Rzemyk. Na nasze szczęście piłka zatrzymuje sie na spojeniu słupka z poprzeczką.                                      Do końca spotkania , mimo wielu zmian ustawienia w naszym zespole, przeważamy i nie dopuszczamy rywali do sytuacji bramkowych. Mecz kończymy wynikiem 2:0.

Przed nami ostatnie dwa sparingi. W tygodniu, na boisku w Mrągowie , zagramy z juniorami MKS-u. Z kolei 11. 04.2015r. , miejmy nadzieję na przygotowanej juz "ŻagielArenie" , w sparingu generalnym,  podejmiemy Salęt Boże. 


  • Komentarzy [3]
  • czytano: [635]
 

autor: ~obiektywny 2015-03-30 01:32:15

avatar sklad optymalny na 1 mecz. tylko jeszcze grześka do pierwszego i jazda!!!!!


autor: ~jp 2015-03-30 10:32:57

avatar Moim zdaniem przedmówca ma rację i nie kombinujcie z obroną i bramkarzem jest OK


autor: ~zp 2015-03-31 15:31:38

avatar sparing na plus,chwała za to ,ale liczy się ligowy;)


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Logowanie

Reklama

Ankiety

Pierwszym wyborem Narela na bramce powinien być :


Na co stać Żagiel w nadchodzącym sezonie

Najnowsza galeria

Mrągowia jr - KSŻ 4:2, dn. 31.03.2015r.
Ładowanie...

Losowa galeria

MLPN 2012/13
Ładowanie...