Orkan Sątopy Samulewo - Żagiel Piecki 0:2

(74'Krupiński K.)

Piendyk            Rolka

( 46' Federowicz Mar. )

Bramki : Rolka (20'min.), Bloch (39'min.)

Na mecz wybraliśmy się silną ekipą. I nie chodzi tu przynajmniej o kadrę zespołu, bo w niej znajdowało się jedynie 13 osób. Bardziej o kibiców. Pierwszy raz od pół roku, na mecz wyjazdowy, pojechali nasi miejscowi sympatycy, którzy jak za dawnych lat zagrzeli KSŻ do boju.

W kadrze meczowej zabrakło z wiadomych powodów Spidiego, nieobecny był również Adi Polewaczyk, kontuzje nadal leczy Sobczyński. Po stronie wzmocnień powrót  "Bubu" z Holandii. Kontuzje pleców wyleczył też Koślak, który powrócił między słupki.

Od początku mecz toczy się pod nasze dyktando. Dużo "wiatru" na skrzydłach robią Włodkowski i Kurowski, jednak zazwyczaj ich podania nie dochodzą do adresatów. Z rzutu wolnego próbuje Piendyk, dwukrotnie bezskutecznie. Kolejne nasze strzały albo mijają bramkę gospodarzy albo dobrze spisuje się bramkarz. Raz grożnie zrobilo się pod naszą bramką , gdzie najpierw Koślak broni strzał po ziemi, a dobitka z 16 metrów mija słupek. W końcu w ok 20 min. Tomasz Krupiński przejmuje piłkę na środku, podaje ja do Włodkowskiego, trochę bezpańską piłkę od Hawiry przejmuje Rolka. Mućka na szybkości mija jednego z obrońców i strzałem w długi róg daje nam prowadzenie.Nie minęło parę minut a Rolka groznie strzela z ostrego kąta, goalkeeper gości "wypluwa" piłkę jednak brakuje człowieka, aby dobić "na pustaka".  Za chwilę ponownie Rolka w sytuacji sam na sam zostaje uprzedzony przez bramkarza, przy okazji dostaje urazu, który jak się pozniej okazało, nie pozwoli mu wyjść na drugą połowę. Zanim jednak Mućka opuścił boisko, napędził sporo strachu Orkanowi. W 35 min. po efektownej klepce z Piendykiem , minimalnie chybia obok słupka. W 39 min. rzut wolny wykonuje Mat. Federowicz. Piłka dośrodkowana wprost na głowę Blocha, który podwyższa nasze prowadzenie! 2:0 ! Efektowna cieszynka kapitana i radość Managera przy linii bocznej -:"to mój łobuziak, to ja go tego nauczyłem, Brawo Piszczu!" - dało się wyczytać z ust Menago.  Na przerwę zeszliśmy z wynikiem 2:0.

Na drugą połowę wychodzi Bubu, który zastępuje kontuzjowanego Rolkę. Mat. Federowicz przesuwa się do przodu a duet środkowych pomocników tworzą teraz "Szwagry". Razem ze startem drugiej połowy, gospodarze ambitnie dążą do strzelenia bramki. Ich akcje jednak rozbijają się o naszą obronę. W 55min. mogliśmy stracić bramkę. Najpierw dobrze w bramce spisuje się Koślak, który broni groźny strzał ,a dobitkę z linii bramkowej wybija Malon. W 60 min.w dość kontrowersyjnych okolicznościach z boiska wylatuje Mateusz Federowicz i znów musimy sobie radzić przez sporą część gry w dziesięciu. W tym momencie koncentrujemy się wyłącznie na destrukcji. Długie piłki na Kurowskiego i Włodkowskiego, którzy w pojedynke wrecz muszą mierzyć się z rywalami. Orkan kolejną dobrą szanse miał w 70 min. Po stracie piłki w środku boiska, sam na sam z napastnikiem rywala broni -  rozgrywający dobre zawody - Koślak. Do końca meczu rywale nie potrafili nam już zagrozić. Na 3:0 podwyższyć mógł za to Piendyk, Federowicz i Włodkowski lecz ich strzałom brakowało bądz mocy, bądż precyzji. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 2:0 dla nas i wracamy do gry. Po ty meczu KSŻ awansował na 3 miejsce w tabeli. Przed nami mecz w Łabędniku i kolejne punty do przywiezienia!