Zegar

Aktualności

Pogoń Banie Mazurskie - Żagiel 1:2

• autor: zagielpiecki, 2014-09-22 00:34

Po dwóch kolejnych porażkach nastroje w ekipie nie były zbyt wesołe. Wiadomo przecież , że to głównie wyniki budują atmosferę w zespole, a tych ostatnio zwyczajnie brakowało. Mecz w Baniach mógł to zmienić na lepsze, ale mógł też pogorszyć nasze statystyki. Wszak zespół Pogoni w dotychczasowych meczach zdobył komplet punktów i to raczej oni byli uważani za faworyta spotkania. Rozpędzona Pogoń na fali entuzjazmu kontra znajdujący się w lekkim dołku zespół KSŻ.

W składzie meczowym pojawił się Wojciech Szewczak, który zastąpił kontuzjowanego Karola Koślaka. Tym razem na ławce zaczął Adi Polewaczyk, a jego miejsce, na skrzydle zajął Bloch - dotychczasowym filar środka pomocy. Reszta składu raczej beż niespodzianek.

Silna żądza zdobycia punktów , maksymalna koncentracja, wspólna mobilizacja - wszystko bierze w łeb już w pierwszej minucie! Jedno długie podanie, bierna postawa naszej obrony doprowadza do rzutu rożnego dla Bań Mazurskich. Dośrodkowanie i zawodnik gospodarzy nie daje szans Szewczakowi. Nie tak miał wyglądać ten mecz!   Rodzące się pytania - czy Żagiel da rade? Jak zareagują zawodnicy? Czy są w stanie się podnieść? W końcu gramy z v-ce liderem i to na jego boisku.      Nasi piłkarze zareagowali jednak tak jak należy i tak jak to było zakładane przed meczem. Upływające minuty to nasza przewaga. Kąśliwe strzały oddają Bloch i Rolka. W 10min. w słupek trafia Piendyk. Gospodarze mogli "pozamiatać" w 15min., kiedy z pięciu metrów nad poprzeczką uderzył ich pomocnik. Gdyby to wpadło, byłoby 2:0!  Jednak to my dominujemy na boisku. Nasza przewaga została udokumentowana w ok. 35 min. Rolka szarpnął prawą stroną, minął dwóch obrońców i wyłożył ją na piąty metr Włodkowskiemu. Popularny "Hawira" dostawił jedynie nogę i doprowadził do wyrównania. Żagiel poszedł za ciosem. Jakieś 5 min. później, dośrodkowanie z rzutu rożnego gospodarzy, spokojnie łapie Szewczak. Szybkim wykopem uruchamia Rolkę. Ten sam w pojedynku z czterema (!)  obrońcami mija wszystkich jak tyczki i umieszcza piłkę przy długim słupku bramki Pogoni.  "Mućka " kolejny raz pokazał, że jest tym samym dla KSŻ , kim Wlazły dla naszych siatkarzy. Jego akcja była wręcz bajkowa. Radość w naszej ekipie i zawód na twarzach piłkarzy i kibiców Pogoni. Na przerwę schodzimy prowadząc 2:1

W drugiej połowie powraca koszmar. Juz w 55 min. czerwoną kartką ukarany zostaje "Spidi" tak więc przez ponad pół godziny przyszło nam się mierzyć w dziesięciu. Piendyk cofnął się do drugiej linii. Osamotniony z przodu Rolka nie mógł za dużo wskórać w pojedynkę z przeciwnikami. Ograniczyliśmy się do obrony , licząc na kolejny "błysk" Mućki z przodu. Taktykę realizowaliśmy wzorowo. Taszket poza kilkoma wyłapanymi dośrodkowaniami nie miał za dużo do roboty. Najgroźniej zrobiło się w ok 80min. , kiedy to obrońca Pogoni - Zawadko - zdecydował się na strzał z ok 30 metrów. Piłka wylądowała na naszej poprzeczce. W odpowiedzi , w 85 min. Rolka mógł pogrzebać wszelkie nadzieje rywala, jednak tym razem w sytuacji sam na sam przegrał z bramkarzem Pogoni.  Ofiarna gra w końcówce ostatecznie pozwala nam na zgarnięcie potrzebnych jak powietrze - 3 pkt. Za tydzień jedziemy do Sątop.

P.S. Zarząd KSŻ informuję, że jeżeli na mecz do Sątop zbierze się zorganizowana grupa kibiców, pojedziemy dużym autokarem, aby każdemu starczyło miejsca.