Zegar

Aktualności

"Żagiel" Piecki - MOSiR Kętrzyn 2:1

• autor: zagielpiecki, 2014-06-08 18:10

W piękne, niedzielne popołudnie  zmierzyliśmy się z v-ce liderem grupy - MOSiR'em Kętrzyn. Kolejny raz przyszło nam grać w wręcz ekstremalnie trudnych warunkach atmosferycznych. Po dwutygodniowej ulewie w meczu z Baniami i porywistym wietrze w Sątopach - tym razem słońce, skwar i duchota.

Goście, których trenerem jest znany z występów w Mrągowi - Mariusz Machniak, na miejscu stawili się już o godz. 12:40. Pełen profesjonalizm i kultura sztabowa ekipy z Kętrzyna jasno dawały do zrozumienia, że mimo iż losy awansu są już przesądzone, oni przyjechali wyłącznie po 3 pkt.                                           W składzie KSŻ na mecz znalazło się 15 zawodników. Do składu meczowego wrócili po kontuzji Łukasz Bijaczewski i Tomasz Krupiński. Ponadto w rezerwie zaczęli Grzegorz Puławski i Karol Krupiński. Coach desygnował na mecz następującą jedenastke : Szewczak-Malon, Berk, Federowicz, Roch- Szabłowski, Sombrero, Piszcz, Włodkowski- Piendyk, Rolka.

Chwilę po 14:00 , sędzia gwiżdże po raz pierwszy. Od początku to Żagiel przejmuje inicjatywę. Wysoka gra naszej drużyny sprawia, że często odzyskujemy piłkę już na połowie rywala. Z przodu bardzo ruchliwy jest Rolka, który nie daje wytchnienia obrońcą gości. To właśnie "Mućka" w ok 15 min. z ostrego kąta trafia wprost w bramkarza przyjezdnych. W ok 30min. ponownie Rolka z pięciu metrów,lewą nogą, minimalnie obok słupka. Do tego czasu MOSiR poza dwoma niecelnymi strzałami z dystansu nie mógł przebić się przez naszą obronę. Na boisku cały czas trwa walka ale to my prowadzimy grę. W ok 45min. mamy rzut rożny. Piłka na długim słupku trafia do niepilnowanego Piszcza, który inteligentnie, delikatną podcinką zagrywa do wbiegającego Marcina "Bubu" Federowicza, a ten z metra, przykłada jedynie nogę i daje nam prowadzenie - 1:0! Radość strzelca bramki i nie mniejsza asystującego. "Szwagry" wiedzą jak się bawić :). Chwilę po strzelonej bramce sędzia kończy pierwszą połowę.

Druga część gry rozpoczyna się od huraganowych ataków gości. Już w 50 min. mają szansę ale piłka po strzale zza "16" trafia w poprzeczkę. Druga połowa to wymiana ciosów. Akcje dynamicznie przechodzą z jednaj bramki pod drugą. Zarówno my jak i MOSiR mamy znakomite okazje do strzelenia bramki. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że była to chyba najlepsza i najbardziej emocjonująca połowa w historii meczów na ŻagielArena. Ale po kolei. Po strzale w poprzeczkę Kętrzynian my odpowiadamy akcją zakończoną dośrodkowaniem, po którym Rolka z dwóch metrów nie trafia w kozłującą (jak zwykle) piłkę. Następnie Piendyk uderza w poprzeczkę. W odpowiedzi goście trafiają w słupek. Za chwilę kapitalną interwencja popisuje się Taszket, który broni rzut wolny z ok 18 metrów. Parę minut później-  strzał Puławskiego zza pola karnego trafia w ....słupek.  To nie koniec akcji, którymi można by obdzielić nie jedno spotkanie. W ok. 65 min.  dośrodkowanie z prawej strony zamyka Włodkowski i decyduje się na strzał z pierwszej piłki. Głośne : "jeeeeeeeeeeeeest" na trybunach by za chwile wszyscy złapali się za głowy. Nadal 1:0.  W  70 min. akcje bramkową inicjuje Piszczu. Zagrywa do Piendyka, a ten na prawo do wchodzącego na szybkości Krupińskiego . Juniorowi piłka nieco uciekła i zamiast strzelać, musiał podawać. Zrobił to jednak w taki sposób, że zamykający akcję na drugim słupku Puławski dostawił jedynie głowę i zdobył bramkę na 2:0! Teraz mamy zwycięstwo i już go nie oddamy!!  MOSiR jednak to drużyna z charakterem. Nie złożyli rękawic ale jeszcze ambitniej atakowali. Szansę na bramkę kontaktową zaprzepaścił ich napastnik, który w sytuacji sam na sam z Taszketem uderzył obok słupka. W 80 min. Rolka strzela bramkę, jednak sędzia jej nie uznaje twierdząc, że pomagał sobie w opanowaniu piłki ręką.  Tak swoją drogą, to prawdopodobnie Rolka jeszcze przez najbliższe dni będzie największym koszmarem nocnym kętrzyńskich stoperów. W 85 min. MOSiR strzela bramkę kontaktową. Ostatnie minuty to dreszczowiec. My skupiamy się już wyłącznie na obronie, MOSiR nie chce zaprzestać atakować. W 90 min. kapitalną interwencja popisuje się Szewczak broniąc strzał głową z bliskiej odległości. Za chwilę sędzia kończy spotkanie. Wygrywamy po ciężkim meczu z wymagającym rywalem. Z przebiegu meczu na pewno zwycięstwo zasłużone. Teraz najbliższy mecz czeka nas w Łabędniku. Pozdrawiamy kibiców, którzy przyszli nas wspierać.

P.S. GRATULUJEMY piłkarzom Unii Olecko awansu do A-klasy i życzymy powodzenia!