Aktualności

Orkan Sątopy - Samulewo - Żagiel Piecki 2:3

• autor: zagielpiecki, 2014-06-01 23:50

W niedzielne popołudnie pokonaliśmy miejscowy Orkan 3:2!

Spotkanie rozpoczęło się nietypowo o godz. 16:00. W składzie na ten mecz zabrakło Grzegorza Puławskiego i Ł. Bijaczewskiego. Do końca sezonu nie ujrzymy też Szymona Piaskowskiego, który udał się za chlebem do Danii. W porównaniu do meczu sprzed tygodnia doszło do tylko jednaj zmiany - na szpicy Puławskiego zastąpił Piendyk. Reszta bez zmian.

Spotkanie rozgrywane było przy silnym, porywistym wietrze, który w dużym stopniu miał wpływ na przebieg i atrakcyjność zawodów.

W pierwszej połowie to my gramy pod wiatr. Piłka wybijana przez stoperów zazwyczaj nie dolatuje nawet do połowy boiska. Zawisa niczym latawiec a następnie wraca jak bumerang. W takich warunkach wyglądamy nieco jakbyśmy kopali się z koniem. Sątopy, szczególnie w pierwszych minutach, śmiało atakowały. Już w 5 min.napastnik Orkanu trafia w poprzeczkę. Potem kolejne groźne okazje tworzą gospodarze, m.in. minimalnie chybiony strzał z ostrego kąta oraz strzały z dystansu. Zanim się ocknęliśmy i wzięliśmy poprawkę na warunki panujące, mogliśmy przegrywać różnicą nawet dwóch goli. Nasza pierwsza groźna akcja miała miejsce w ok 20min. - w sytuacji sam na sam , Rolka uderza w bramkarza. W ok.25min. tracimy bramkę. Nasze nieporozumienie w szykach obronnych wykorzystuje napastnik Orkanu  czym doprowadza do euforii lokalnych kibiców. W kolejnych minutach mecz był wyrównany. W ok 40min. dobrą szansę miał jeszcze Szabłowski, który uderzył z pierwszej piłki z 16 metrów - minimalnie obok słupka.

Na drugą połowę wychodzimy z ...wiatrem w plecy. I  od początku to my przejmujemy inicjatywę. Teraz to gospodarze nie potrafią wyekspediować piłki za swoja połowę. Już na początku tej części gry doprowadzamy do wyrównania. Włodkowski uderza na bramkę, bramkarz odbija piłkę przed siebie, a najlepiej w polu karnym odnajduje się Rolka, który z dwóch metrów dobija piłkę do "pustaka". Kolejne akcje sunęły na bramkę Orkana. W ok. 60min. Bloch prostopadłym podaniem uruchamia Rolke. "Mućka" wychodzi sam na sam i pewnym strzałem w długi róg wysuwa nas na prowadzenie!! Uniesiony do góry kciuk Managera mówi, że musi być dobrze. Od momentu straty drugiej bramki - Orkan zaczął śmielej atakować, wychodzić większą ilością osób do przodu. W ok. 70min. rzut wolny dla gospodarzy z ok 30 metrów. Pomocnik miejscowych uderza po ziemi, wprost w dobrze ustawionego Taszketa. Zdawałoby się, że piłka pewnie wyląduje w rękach naszego Wojtusia, niestety w dość kuriozalny sposób wpada do bramki - 2:2. Do końca obie drużyny próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoja korzyść. Dobrych okazji nie wykorzystali Piendyk i Bloch. Próbował też Włodkowski - bezskutecznie. W 90min. , gdy sędzia pokazał, że dolicza 2 minuty do końca, Szewczak przejął podanie gospodarzy i długim wykopem uruchomił Rolke. Obrona nie potrafiła wybić piłki, a za ich pleców wybiegł właśnie "Mućka". Sam na sam i mnóstwo miejsca dookoła. Delikatny lob nad wychodzącym goalkeeper'em  i prowadzimy 3:2!!! Szał radości i strzelec hattricka tonie w uściskach kolegów z zespołu. Po chwili sędzia gwiżdże po raz ostatni. Wygrywamy 3:2 po bardzo ciężkim meczu i z trudnym przeciwnikiem. Dzięki zwycięstwu utrzymujemy piąte miejsce i do czwartego Kowalaka tracimy już tylko pięć punktów. Za tydzień mecz u siebie z MOSiRem Kętrzyn. Zapraszamy