Zegar

Aktualności

Pogoń Ryn - KSŻ 2:4

• autor: zagielpiecki, 2014-04-05 21:46

Szósty sparing zakończył się naszą wygraną 4:2. Po pierwszej połowie jednak przegrywaliśmy już 0:2.

Kolejny raz było nas zaledwie 12 osób. Potrzeba chwili zmusiła do powrotu na boisko kierownika - Kamila Rosnowskiego, który rozegrał cała drugą połowę. Skład:

Szewczak

Malon                   Federowicz                         Berk               Borowski

Bloch                       Sobczyński                    Olszewski        Krupiński K.

(Rosnowski)

Rolka                        Polewaczyk

Pierwsze minuty to nasza przewaga, dobrych okazji nie wykorzystują jednak Polewaczyk, Rolka, Bloch, Krupiński. Od ok 20min. inicjatywę przejęli gospodarze. Dużo pracy mieli Felipe Melo i Bubu Federowicz z szybkim niczym błyskawica skrzydłowym Pogoni. Gospodarze objęli prowadzenie w ok 25 min.  - rzut rożny, dośrodkowanie i strzał głową - Szewczak bez szans. Po kilku minutach rywale podwyższyli na 2:0. Szybka i składna akcja Pogoni i sam na sam z Szewczakiem napastnik gospodarzy nie daje szans naszemu goalkeeperowi.

Druga połowa od początku do końca toczyła się głownie na połowie zawodników z Rynu. Kontuzjowanego Juniora zastąpił "Słaby", a Borowski został przesunięty do linii pomocy. W ok. 55 min.  bramkę kontaktową, po ładnym prostopadłym podaniu Olszewskiego, zdobywa Rolka. W ok 75 min. stan rywalizacji wyrównuje Piszczu strzałem głową po rzucie wolnym. Jedyną groźną akcje w tej części gry gospodarze mieli w 80 min. gdzie dość przypadkowo w idealnej sytuacji  znalazł się napastnik Ryn - jednak fatalnie skiksował. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, nieporozumienie stoperów wykorzystuje Rolka i wykłada piłkę jak na tacy Polewaczykowi, a ten nie mógł się pomylić - 3:2. Od tej bramki minęła może minuta. Wtedy piłkę na 30 metrze otrzymał Sobczyński. Popularny "Sombrero" zdecydował się na strzał. Piłka lecąca w samo okienko odbiła się jeszcze od spojenia i wpadła do siatki. Kapitalny strzał i piękna bramka.

Mecz kończymy wynikiem 4:2