Aktualności

KSŻ - Unia Olecko 0:1

• autor: zagielpiecki, 2013-09-15 21:46

więcej w rozwinięciu....

Ten tydzień był pełen zawirowań i zwrotów w działalności klubu. Od początku tygodnia spływały kolejne niepokojące informacje. Zaczęło się od dość poważnej kontuzji Spidiego, która wyklucza go z gry na bliżej nieokreślony czas, następne dni to  kolejne absencje  pozostałych. Przyczyny były różne, jednak nie o tym teraz. Suma summarum jeszcze w dniu meczu ok godz. 12:00 Coach nie wiedział ilu zawodników będzie miał do dyspozycji, przede wszystkim czy będzie nas "11"?! Na przedmeczową zbiórkę stawiło się 10 graczy. Wśród nich był przeziębiony Karol Koślak, czy też nie w pełni dysponowany Paweł Bloch. Dopiero na 10min. przed meczem w szatni zjawił się Puławski, który w pośpiechu przyodział meczowy trykot i bez rozgrzewki wyszedł na plac gry. Mimo długiej listy nieobecnych postanowiliśmy wyjść i zagrać swoje. Rozpoczęliśmy w składzie:

Szewczak W.

Polewaczyk A.               Sobczyński P.                 Berk A.             Bijaczewski Ł.

Domian S.                       Koślak K.                    Bloch P.              Krupiński K.

Rolka D.       Puławski G.

Ustawienie zapewne zaskoczyło niejednego z sympatyków KSŻ. O ile postawienie Sobczyńskiego na środku obrony było do przewidzenia, o tyle obecność "Piszcza" na środku pomocy była zaskoczeniem dla obserwatorów. Znany ze swojej gry przy linii i kąśliwych dośrodkowań Bloch, tym razem musiał poświęcić się trudnej walce w centrum boiska - co trzeba przyznać, dobrze mu wychodziło. Na prawej obronie zadebiutował Adi, a po raz pierwszy w wyjściowej jedenastce znależli się "Morus" i " Niecik jr" .  Tak więc eksperymentalne ustawienie i wielka niewiadoma jak będzie wyglądał ten mecz. Niesieni dopingiem Żylety zaczęliśmy z wysokiego "C" , już w 3min. groznie strzelał Niecik jr, jednak wprost w bramkarza, w 15min. sam na bramkę rywala popędził Rolka, jednak ciężko było opanować skaczącą na kępach, niczym piłka kauczukowa,  futbolówkę i strzał zatrzymał się na bramkarzu rywali. Kolejne minuty mijały a kibice przecierali oczy ze zdumienia. To my mieliśmy więcej z gry, to my ją prowadziliśmy, brakowało tylko gola. Ten mógł paść w ok. 30 minucie. Puławski minął zwodem obrońcę , następnie położył bramkarza i mając przed sobą pustą bramkę zdecydował się podać do Morusa. Zaskoczony nieco cała sytuacją Domian, przyjął piłkę i oddał strzał ...wprost w nadbiegającego obrońcę! To musiała być bramka. W ostatnich 15. min mecz się nieco wyrównał. Goście poza jedynym strzałem zza pola karnego nie stworzyli żadnej akcji przez całą pierwszą część. Bardzo dobrze spisywała się nasza obrona, z "Małym" na czele. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem bezbramkowym.

Na drugą połowę goście wyszli bardzo zdeterminowani. Próbowali grać wysokim pressingiem. W tej części gry rozegrał się dramat sędziego. Silnie przestraszony arbiter zawodów przestał panować nad tym co dzieje się na boisku. Gwizdek jego rozlegał się po długiej chwili od zdarzenia, a  wybory były nieprzewidywalne niczym numery w Lotto. Przestraszony dał się zdominować zawodnikom obu drużyn, a która głośniej krzyczała ta miała rzut wolny. Niestety, nic nie mamy do Pana Sędziego, ale prawdopodobnie gdyby nie jego dziwne decyzje nie przegralibyśmy tego meczu. Zanim jeszcze jednak rozjemca dał się dobrze poznać miejscowym, mogliśmy stracić gola w 50min. W sytuacji sam na sam z Taszketem znalazł się napastnik z Olecka. Kapitalny refleks naszego Buffona obronił nas jednak przed utratą bramki. W ok. 55min. kontrowersyjny rzut wolny dla gości, piłka dorzucona w nasze pole karne mija kolejnych graczy i najsprytniej zachowuje się gracz Unii, który z 5 metrów pakuje ją do bramki. Niewykorzystane sytuacje z pierwszej połowy zemściły się i tak zamiast prowadzić , przegrywamy. Kolejne minuty były wyrównane, u nas jak zwykle próbował szarpać niezniszczalny Rolka, kilka stałych fragmentów gry nie przynosiło efektów. Goście coraz śmielej zaczynali grać na czas. Sędzia nadal kuglował na boisku. W 89min. meczu miała miejsce najbardziej kontrowersyjna sytuacja meczu. Wyprzedzając przeciwnika w polu karnym rywali -Rolka , zostaje ścięty prosto z trawą. Sędzia pokazuje "wapno", by po chwili medytacji -wskazać na rzut wolny na linii pola karnego! O co tu chodzi????????!!!!!! Faul ewidentny i to w dodatku, minimum, metr w polu!  Wielka kontrowersja. Karygodny błąd sędziego pozbawił nas punktów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:1      Mając problemy przed meczem, zmagając się z wieloma trudnościami, zagraliśmy dobry mecz, włożyliśmy wiele sił i serca, niestety jak zwykło się mówić - "Biednemu to i wiatr w oczy". Tym razem w roli wiatru -Arbiter zawodów !   Żal straconych punktów, jednak pamiętajmy, że liga trwa dalej i do rozegrania pozostaje jeszcze 17 meczów. W tej wyrównanej grupie wyniki mogą być jeszcze różne. Dziękujemy kibicom za doping!!!