Żagiel Piecki - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb

Wyniki

Mecze sparingowe

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 1

Zegar

Aktualności

Pierwszy sparing z Mrągovia II

  • autor: zagielpiecki, 2013-08-05 18:45

Po niedoszłym sparingu z Salęt Boże, dopiero w ten weekend udało nam się zagrać pierwszy mecz w ramach przygotowań do nowego sezonu. W gorące, niedzielne przedpołudnie zmierzyliśmy się z drugim zespołem Mrągovii Mrągowo na murawie przeciwnika.

Jak to się zdarza, po raz kolejny nie mogliśmy skorzystać z pełnego składu. W kadrze zabrakło Roberta Tyca, Daniela Rolki, Adriana Olszewskiego. Dodatkowo dopiero na drugą połowę dotarli Marcin Federowicz, Wojciech Szewczak i Paweł Sobczyński. Do gry powrócił Mateusz Federowicz, dla którego był to pierwszy kontakt z piłką od ponad miesiąca .Innym ważnym wydarzeniem był powrót Grzegorza Puławskiego do składu! Grzesiu pojawił się na placu gry zmieniając Morusa w 30min. i kilka razy pokazał się z dobrej strony. W zespole wystąpili nowi zawodnicy, którzy być może wzmocnią naszą kadrę : Sławek Kurowski , Radosław Rogowski, Mateusz Gorczyca (zagrał juz kilka meczów dla KSŻ w sezonie 2011/12- przyp. red.). Na trybunach dostrzec można było Darka Nadrowskiego, dotychczasowego stopera i kapitana Hetmana Baranowo. Nieoficjalnie wiadomo, że klub sonduje mozliwość ściągnięcia go na stadion przy ul. Zwycięstwa. 

W związku z licznymi absencjami rozpoczęliśmy w dość eksperymentalnym składzie : 

                                                Kurowski

Bloch                    Berk                         Krupiński T.      Bijaczewski

                                    Koślak             Rogowski

Polewaczyk A.                      Federowicz Mati           Krupiński K.

                                            Domian Sławomir

 

Już w 5 min. tracimy bramkę po ładnym strzale zza pola karnego. Mrągovia długo utrzymuje się przy piłce, groźnie atakuje, a 13min. podwyższa na 2:0 po błędzie obrońcy. Gospodarze od początku grają wysokim pressingiem przez co dość łatwo tracimy piłkę. Kilka razy składnie zaatakowaliśmy m.in. Adi Polewaczyk miał dwie dogodne sytuacje, jednak zabrakło mu precyzji, z kolei  strzał Grzesia Puławskiego wylądował na słupku bramki przeciwnika. Dużo pracy miał Kurowski w bramce.  

II połowa : 

                                               Szewczak

Bloch                       Federowicz               Berk       Bijaczewski 

                              Sobczyński             Koślak

Gorczyca                                Federowicz Mati.      Polewaczyk Kuba

                                            Puławski

Drugą połowę zaczeliśmy nieco śmielej. Można było dostrzec nieco większą pewność w rozgrywaniu piłki. Jednak to rywale nadal dominowali nad nami. Dwukrotnie w trudnych sytuacjach broni Szewczak, raz Berk wybija piłkę z linii bramkowej. W tej części spotkania mieliśmy dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki. Najpierw Niecik jr chytrze zabrał się z piłką ale w sytuacji sam na sam uderzył obok słupka. Podobną sytuację parę minut pózniej miał Adi Polewaczyk, ale podobnie jak "junior" fatalnie przestrzelił. Od ok 70min. z uwagi na wysoka temperaturę gra siadła a zawodnicy obu drużyn zaczęli snuć sie po boisku. 

Ogólnie pierwszy nasz sparing nie wypadł zbyt dobrze. Na tle A-klasowej Mrągovii prezentowaliśmy się gorzej pod każdym względem. Jednak przypomnijmy iz rok temu w pierwszym sparingu polegliśmy z Kłobukiem Mikołajki 8:1. Przed nami dużo pracy, teraz głównie skupiamy się na poprawieniu wydolności, na elementy techniczno - taktyczne przyjdzie czas niebawem. Najbliższy sparing rozegramy w piątek o godz. 18 z MKS-em Ruciane Nida w Nidzie, a następnie Fala Warpuny.


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [402]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Logowanie

Reklama

Ankiety

Pierwszym wyborem Narela na bramce powinien być :


Na co stać Żagiel w nadchodzącym sezonie

Najnowsza galeria

Mrągowia jr - KSŻ 4:2, dn. 31.03.2015r.
Ładowanie...

Losowa galeria

kibice
Ładowanie...