Żagiel Piecki - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb

Wyniki

Mecze sparingowe

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 1

Zegar

Aktualności

OLD BOYS Piecki - Żagiel Piecki 0:4

  • autor: zagielpiecki, 2013-07-12 00:52

W dniu 11.07.2013 r. KSŻ rozegrał pierwszy nieoficjalny mecz przed nowym sezonem. Na prośbę Stowarzyszenia Miłośników Sportu "OLD BOYS" Piecki przygotowujących się do tegorocznej Pieckowiady, zagraliśmy z nimi sparing na "Żagiel Arena". Mecz trwał 2 x 35 min. "Zagraliśmy mecz na prośbę naszych starszych kolegów przygotowujących się do meczu w sobotę. To było nasze pierwsze wspólne spotkanie po około miesiącu czasu. Nie wznowiliśmy jeszcze przygotowań do sezonu. Potraktowaliśmy ten mecz bardziej w ramach rozrywki, dlatego nie ściągaliśmy na niego m.in. Mućki, Spidiego, Roberta Tyca czy Karola Koślaka. Mimo wszystko warto było zagrać i dać szansę dublerom na wykazanie się. Trzeba przyznać, że łatwo nie mieliśmy, ale udało się wygrać, chociaż rewelacji nie było. Duże brawa należą się naszym przeciwnikom za determinację i należy przyznać, że dwa razy pod naszą bramką zrobiło się gorąco" - mówił po meczu Coach. Trzeba zaznaczyć iż w składzie KSŻ po dość długiej absencji zagrali : D.Więcek i Sz. Piaskowski. W sezonie do dyspozycji będzie jedynie popularny " Kurczak", który po półrocznej banicji w Norwegii zasili szeregi KSŻ. Natomiast Dominik wbrew przypuszczeniom Ł. Bijaczewskiego zdał na drugi rok studiów i zostaje w Poznaniu. Ale nie będzie grał w  Lechu Poznań a jedynie w okazjonalnych turniejach akademickich. :)

Żagiel zagrał w składzie : 

                                               Wojtek Szewczak

  Bloch vel "Piszczu"       Berk                            Piaskowski                   Więcek D.

                                            Sobczyński    Bijaczewski

A.Polewaczyk                                                                                  Krupiński K."Niecik JR"

                                       S.Domian"Morus"        Kuba Polewaczyk

 

W składzie OLD BOYS zagrał obecny reprezentant KSŻ - el capitano czyli Marcin Federowicz a także byli zawodnicy naszego klubu : Tomasz Żbikowski, Paweł Szwarc, Bernard i Wojciech Roch, Mirosław Kulas.

W pierwszej połowie wynik był bezbramkowy. Kilka dogodnych sytuacji KSŻ - m.in bardzy dobry strzał Bijaczewskiego i kapitalna obrona Jerzego Popławskiego. Większość jednak strzałów mijała światło bramki golkipera OLD BOYS. Raz gorąco było pod naszą bramką, nieporozumienie Więcka i Piaskowskiego mógł wykorzystać Szwarc, ale jego strzał z 11 metrów powędrował nad bramką Taszketa. 

Na drugą połowę nasi wyszli z większym animuszem, gdyż Coach zarządził 4 kółka po meczu, jeśli nie strzelimy minimum trzech bramek. Widać podziałało to na rozleniwionych wakacjami graczy KSŻ. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzałem głową w stylu Jan'a Kollera popisał się Morus, który nareszcie odkupił winy za "swojaka" w Barczewie. Tuż po wznowieniu gry piłkę na środku przejął K. Polewaczyk i mijając dwóch obrońców umieścił piłkę w siatce bezradnego Popławskiego. Old Boys'i starali się atakować głównie prawą stroną, gdzie hasał "Szybki Mirek" - czyli M. Kulas, jednak bez rezultatów. U nas z kolei Piszczu trenuje dośrodkowania po dwójkowych akcjach z Adim. Kolejna bramkę strzela właśnie Adi, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wynik ustanawia Berk chytrym strzałem w długi róg. 

Mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla KSŻ. . Bramki : 1:0-S.Domian (asysta Berk), 2:0-J. Polewaczyk (bez asysty),3:0 A. Polewaczyk (asysta Berk ), 4:0 Berk ( asysta Piaskowski )

"Już za tydzień wznawiamy przygotowania do rundy jesiennej. Prawdopodobnie rozegramy 4 sparingi - zaklepany jest już mecz z Mrągovią II , czekamy na potwierdzenia pozostałych" - oznajmił Coach.

27.07.2013r. Salęt Boże - KSŻ                                                                                                                 04.08.2013r. Mrągowia II - KSŻ


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [585]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Logowanie

Reklama

Ankiety

Pierwszym wyborem Narela na bramce powinien być :


Na co stać Żagiel w nadchodzącym sezonie

Najnowsza galeria

Mrągowia jr - KSŻ 4:2, dn. 31.03.2015r.
Ładowanie...

Losowa galeria

MLPN 2012/13
Ładowanie...