Zegar

Aktualności

'Pudło' utrzymane

• autor: zagielpiecki, 2013-05-27 13:22

To był dla nas dość ważny mecz,mecz o przysłowiowe 6 punktów i utrzymanie 3 miejsca w tabeli.Błąkając się po pięknym olsztyńskim powiecie,tuz przed godzina 14 nareszcie dotarliśmy do miejscowości Purda,gdzie gospodarze w leśnej scenerii rozgrywają swoje ligowe potyczki.

Spotkanie zaczęliśmy w składzie:

W.Szewczak;P.Bloch,M.Federowicz(c),A.Berk,W.Damięcki;A.Polewaczyk,P.Sobczyński,K.Koślak,A.Olszewski,  D.Rolka,M.Federowicz.

Mecz rozpoczęliśmy od huraganowych ataków na bramkę Purdy,kilka składnych akcji w wykonaniu Spidi-Mati-Mućka.Gospodarze groźnie kontraatakowali z czego uratowały nas 2 słupki i nasz piłkarski "Canizares" czyli Wojtek Taszket Szewczak.Po 15 min Zagiel w końcu pokonał bramkarza KP Purda.Dobra akcja ze środka pola,piłka na prawą stronę do Adiego,dośrodkowanie Spidiego w pole karne i najlepiej zachował się Mućka pakując piłkę silnym strzałem pod poprzeczkę.Pierwsza połowa to kontrolowanie gry ,nasza przewaga,kilka dogodnych sytuacji,raziła jednak nieskuteczność co jest jak na razie naszą zmorą w tym sezonie.Pod koniec tej  tercji ,w podobnej sytuacji do tej z pierwszej bramki,Rolka podwyższa na 2-0.Druga połowa to nieustanne ataki naszego zespołu,sytacje sam na sam marnuje Polewaczyk,Rolka i Federowicz.Trener Berk próbuję pokonać bramkarza gospodarzy,jednak strzał z rzutu wolnego pozostawia wiele do życzenia.Pod koniec meczu zawodnicy z Purdy trochę "przycisnęli" z czego udało się im strzelić bramkę.Zrobiło się dość nerwowo ale udało się piłkarzom KSŻ utrzymać korzystny wynik.Tym razem słabszy występ zaliczył także sędzia,gubiąc się w swych decyzjach.

Spotkanie mogło się podobać.Było kilka składnych akcji naszego zespołu.Trzeba poprawić grę w obronie,szczególnie uwagę zwracając na komunikacje poszczególnych formacji na boisku."Jesteśmy zadowoleni z wyniku,mniej z gry bo jest nad czym popracować"-komentuje trener Berk."Dobry mecz Pany!Najważniejsze te 3 punkty"-Dodaje menago Dariusz Piórkowski,będący  na każdym meczu.

Dziękujemy za wspaniały doping naszej "Żylety".Super że...."Jesteście zawsze tam gdzie nasz Żagielek gra"!!!.....