Zegar

Aktualności

Tempo Wipsowo - Żagiel Piecki 2:2

• autor: zagielpiecki, 2013-04-27 19:10

W swoim drugim meczu tej rundy zremisowaliśmy  na wyjeżdzie z Wipsowem 2:2. Bramki dla nas strzelili : Adrian Polewaczyk i Daniel Rolka. Skład : Szewczak - Bloch,Sobczyński,Berk (46' Piaskowski),Tyc,A. Polewaczyk (73' Krupiński),Olszewski,Federowicz,Bijaczewski (65' Koślak),Federowicz,Rolka.

W 80min. czerwoną kartką ukarany został Marcin Federowicz

Mecz rozpoczął sie od naszych ataków. Na prawym skrzydle szalał Paweł Bloch, który niczym jego idol z boiska- Łukasz Piszczek, skutecznie podłączał sie do akcji ofensywnych i siał spustoszenie w szeregach rywali. Zdominowaliśmy  środek boiska, a pod bramką gospodarzy co chwila było gorąco. Jednak nagle szok! Faul na śrdoku boiska Berka, a zawodnik Tempa odrazu zagrywa długą piłkę za plecy obrońców. Z prawego skrzydła urywa się piłkarz gospodarzy i strzałem w długi róg pokonuje bezradnego Szewczaka. Nie tak miało się to zacząć. Rozpoczynamy od środka i drugie podanie stwarza sytuacje sam na sam dla Polewaczyka. "Adi" w swoim stylu, na pełnym gazie wpada w pole karne i wyrównuje stan rywalizacji na 1:1.  Była 15minuta. Żagiel poszedł za ciosem. Federowicz i Rolka kręcą obrońcami rywali, jednak brakuje skuteczności. W 20min. po składnej akcji, na 2:1 podwyższa Rolka. I właśnie wtedy mecz dla nas powinien sie zakończyć. Z niewiadomych, do dnia dzisiajszego, przyczyn przestaliśmy grać w piłkę. Gospodarze popularną "lagą" graną ze swojego pola karnego siali spustoszenie w naszych szeregach. Najpierw sędzia podyktował dla nich "wapno" - fanastyczna obrona Szewczaka, a chwilę pózniej Taszket wyciąga sytuacje jeden na jeden. Mimo to do przerwy prowadzimy 2:1.

Na drugą połowę wychodzimy z jedną zmianą. W miejsce kontuzjowanego Berka wchodzi Piaskowski. Kilka mocnych słów w szatni i jedziemy dalej. Mecz bardzo sie zaostrza. Zawodnicy z Wipsowa bez pardonu ścinają równo z trawą najpierw Blocha, potem Rolkę. Sędzia nie reaguje. Jako, że jesteśmy drużyną - nie pozostajemy dłużni przeciwnikowi. Olszewski, a następnie Mateusz Federowicz za faule dostają żółte kartki.   Na boisku coraz większa nerwówka.Nierozważne wejścia przeciwników oraz zagubiony w swoich decyzjach arbiter, sprawiają, że mecz piłki nożnej zamienia się w chamską grę, mało mającą wspólnego z rywalizacją fair play. Co chwila na boisku dochodzi do ekscsów. Z ławki gospodarzy pod adresem sędziego epitety, nie przystające ludziom cywilizowanym. Chciałoby się powiedzieć- "Bangladesz, trzeci świat". Na dalszy plan zeszły akcje Bijaczewskiego i Rolki. "Mały", czy tez jak wołają przyjaciele z ulicy- "Panoczek"  wręca rywala w polu karnym, lecz fatalnie pudłuje. Mućka trafia w słupek , oraz z ostrego kąta w bramkarza. Tempo gra (poraz kolejny) długą piłke w pole karne i wyrównuje stan meczu w 70minucie na 2:2. Do końca nic się nie zmienia, jedynie gęstnieje atmosfera na boisku. Kolejne nierozmyslne faule. W ich efekcie czerwone kartki dla nas i przeciwnika. 90 minuta, koniec meczu- najważniejsze że wszyscy cali.