Zegar

Aktualności

Remis z GKS-em Dzwierzuty

• autor: zagielpiecki, 2013-04-21 20:15

Na inauguracje nowej rundy, Żagiel zremisował 1:1 z GKS-em Dzwierzuty. Bramkę dla nas strzelił Marcin Federowicz. Skład Żagla : Szewczak W. - P.Bloch, A. Berk, Sz. Piaskowski, R. Tyc - Karol Koślak(60min. A. Polewaczyk), Marcin Federowicz, A. Olszewski(70min. Ł.Bijaczewski), D. Rolka - G. Puławski( 74min. K. Krupiński), Mateusz Federowicz.

To miał być wielki dzień dla sympatyków piłki nożnej w Pieckach. Otoż po półrocznej przerwie, nareszcie na boisko wybiegła nasza jedenastka. Trybuny wypełnione po brzegi, wszyscy pełni nadzieji, na kolejne zwycięstwo KSZ.

W szatni przed meczem bojowa atmosfera, zawodnicy nawzajem się motywowali i zagrzewali do walki. Pierwszy mecz to zawsze wielka niewiadoma. Jak zagra przeciwnik? na co go stać? i w reszcie jak my zagramy? Po sparingach , m.in. remis z IV ligowym Błękitnymi Pasym ( 2:2 przyp. red. ), wiedzieliśmy że  GKS to nie ten sam zespół, co w wygranym z nimi sześć miesiecy temy spotkaniu 4:1. I boisko to potwierdziło.

Jescze przed meczem , na rozgrzewce kontuzji kostki nabawił się Paweł Sobczyński. Jego miejsce zajął powracający do składu Szymon Piaskowski. W pierwszej jedenastce także dwa nowe nabytki KSŻ - Adrian Olszewski i Karol Koślak. Od pierwszej mimuty zagrali także ci na których liczyliśmy najbardziej w kontekście zdobywania bramek - Puławski, Rolka i Federowicz.

Pierwsza połowa to wyrównana gra. Odziwo niepewna gra naszych stoperów dwukrotnie sprawia, że robi sie gorąco pod naszą bramką. Za pierwszym razem jescze Szewczak ratuje sytuacje, jednak kolejna długa piłka  za plecy  kończy się golem dla przyjezdnych.0:1 a na trybunach konsternacja. Nie tak miał zacząć się ten mecz. Żagiel próbował wyrównać. Szarpali z przodu Rolka i Federowicz, jednak osamotnieni w swoich działaniach niewiele mogli wskurać. Wreszcie nadeszła 27min. Rzut wolny wykonywał Mateusz Federowicz, a jego wujek - Marcin pokazał dlaczego dzierży palme pierszeństwa w rodzie Federowiczów. Niczym Zlatan Ibrahimović - strzałem piętką w okienko wyrównał wynik na 1:1. Żyleta fetuje, a kierownik Rosnowski zza linii bocznej mobilizuje swoich zawodników do jeszcze większego wysiłku. Pierwsza połowka meczu kończy sie jednak wynikiem 1:1

Plan na drugą połowe był prosty, strzelamy bramkę i wygrywamy. Dwukrotnie piłkę jak na tacy miał Mateusz Federowicz, jednak jego strzały z 7 metrów trafiały prosto w niepozornego, choć bardzo zwinnego bramkarza przyjezdnych. Goście w drugiej połowie praktycznie tylko raz grożnie zagrozili naszej bramce. Strzał z linii pola karnego pewnie wyłapał Szewczak.Nasze ataki z każdą minutą stawały sie coraz bardziej chaotyczne, brakowało dokładności, ostatniego podania. Trzeba jednak przyznać iż zawodnicy z Dzwierzut grali bardzo mądrze w obronie. Ostatecznie mecz zakończył sie podziałem punktów. Rywale pokazali że są niewygodnym rywalem i mamy nadzieje że sprawią jescze psikusa w meczach z faworytami, czego im bardzo życzymy. Wg Managera Piórkowskiego to własnie GKS będzie czarnym koniem tej rundy.

Odnotujmy iż Grzegorz Puławski musiał opuśić boisko z powodu kontuzji. Po przeprowadzonych badaniach okazało się że ma skręcenie i naderwanie stawu skokowego. Na trzy tygodnie założony został mu gips. Jest mało prawdopodobne, żebyśmy jescze zobaczyli naszego snajpera na boisku w tej rundzie. Życzymy Grzesiowi szybkiego powrotu do zdrowia.