Żagiel Piecki - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb

Wyniki

Mecze sparingowe

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 1

Zegar

Aktualności

Przyszłość w rękach Radnych...

  • autor: zagielpiecki, 2013-04-04 20:29

 

Gmina Piecki przymierza się do kolejnych inwestycji realizowanych przy wsparciu pieniędzmi z Unii Europejskiej. Po Masterplanie, który pozwolił na skanalizowanie kilkunastu miejscowości w gminie, przyszedł czas na modernizację budynku Ochotniczej Straży Pożarnej oraz przebudowę boiska, które lata świetności ma już dawno za sobą.

Umowy na oba projekty zostały już podpisane. Przebudowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Pieckach, której koszt szacowany jest na ponad 900 tysięcy złotych ruszy jeszcze w 2013 roku. Unia przekaże na ten cel prawie 630 tysięcy złotych (Program Operacyjny Ryby 2007-2013), reszta pochodzić będzie z budżetu gminy Piecki.

Przebudowa budynku OSP zlokalizowanego przy stadionie w Pieckach poprawi nie tylko warunki pracy strażakom-ochotnikom, ale także pracownikom... Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. To właśnie do tego budynku, po remoncie przeniosą się pracownicy gminnej jednostki. Ponadto w wyremontowanej siedzibie OSP powstanie ogólnodostępna świetlica, a cały budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przetarg, który wyłoni wykonawcę inwestycji zostanie ogłoszony prawdopodobnie w drugiej połowie 2013 roku, przebudowa ma się zakończyć rok później.

Ale to nie jedyna dobra informacja dla mieszkańców Piecek. W ramach tego samego unijnego programu udało się także pozyskać pieniądze na remont płyty boiska w Pieckach. Ta obecna, z której korzystają między innymi piłkarze B-klasowego Żagla, jest w opłakanym stanie. Remont jest konieczny, a mieszkańcy nareszcie się go doczekają. Wymieniona zostanie murawa wraz z częścią gruntu, gmina zakupi także nowe bramki.

Remont ma kosztować około 450 tysięcy złotych, z czego 200 tysięcy będzie pochodzić ze środków unijnych. Piłkarze i mieszkańcy muszą wykazać się jeszcze cierpliwością, bo inwestycja, mimo że już pewna, ruszy dopiero za rok.

 

Źródło:

http://www.mragowo24.info/news/unia-zmienia-piecki-wyremontuj-boisko-i-budynek-osp


  • Komentarzy [3]
  • czytano: [507]
 

autor: ~pilkarz 2013-04-08 12:28:08

avatar chciałbym zaznaczyć, że kawałek murawy, który jest na zdjęciu jest najlepszym kawałkiem na całym boisku ;)
dziękuję;)


autor: ~anonim 2013-04-08 16:01:35

avatar Tak to jedyne miejsce gdzie można(poklepać)...:D


autor: ~pan Darek 2013-04-08 20:41:01

avatar Uwaga,Uwaga,będą sprzedawane kawałki starej murawy o wymiarach 10cmx10cm,cena 1400 zł za sztuke,cena jest taka poniewaz to zabytek historyczny,siał ją w 1401 roku Ulrich von Jungingen razem z Pieciem...zapraszamy na aukcje,dziekuje


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Logowanie

Reklama

Ankiety

Pierwszym wyborem Narela na bramce powinien być :


Na co stać Żagiel w nadchodzącym sezonie

Najnowsza galeria

Mrągowia jr - KSŻ 4:2, dn. 31.03.2015r.
Ładowanie...

Losowa galeria

ostatni mecz 2012
Ładowanie...