Żagiel Piecki - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb

Wyniki

Mecze sparingowe

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 1

Zegar

Aktualności

KSŻ w nowym roku

  • autor: zagielpiecki, 2013-01-10 23:36

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na nadchodzącą rundę wiosenną sezony 2012/13. Po okresie stagnacji i refleksji powoli czas na ciężka prace. Emocje związane z jesieniom już opadły , jednak wszyscy mamy  w pamięci pojedynki z Pisą , Hetmanem, czy też Lutrami. Jaka była ta runda? Czy to jest właśnie tez Żagiel, którego chcemy oglądać? Jak wygląda sytuacja w klubie? To pytania na które spróbujemy odpowiedzieć. 

W rundzie jesiennej Żagiel rozegrał 9 meczów ligowych. Strzelił w nich 18 bramek, stracił natomiast 11. Najwięcej goli zdobył Mateusz Federowicz ( 6 bramek). W liczbie straconych bramek jesteśmy zaraz za Pisą (9 przyp. red.). Bardzo dobrze zespół prezentował sie na wyjazdach, gdzie na bardzo trudnych terenach zdobył 12pkt. ( na 18 możliwych) . W pokonanym polu pozostawiając takie drużyny jak : GKS Szczytno, Dżwierzuty, Wałpusze 07 Jesionowiec.  Duży niedosyt pozostał po  przegranym 0:2 meczu w Baranowie. Nieuznany karny, strzał w słupek, czerwona kartka Kramkowskiego. Mecz w Barczewie natomiast był tym z gatunku nie do wygrania. Przeciwnicy w meczu przeciwko nam wystawili zawodników na co dzień  grających w IV lidze. Wynik 0:5 mówi sam za siebie. I pomimo wielkiej woli walki  i ambicji okazało sie to za mało na lepszych od nas o trzy klasy zawodników. " Po meczu z Pisą jeszcze bardziej pokochałem tych zawodników, za ich serce do gry, tym razem nie wyszło, ale ten sezon będzie nasz!!!" - na gorąco po meczu oceniał Manager Dariusz Piórkowski

W rundzie jesiennej podejmowaliśmy u siebie przeciwników tylko cztery razy. 2 mecze wygraliśmy, dwa zremisowaliśmy. Wyniki te nie są dla klubu powodem do zadowolenia. Strata punktów w meczach z Wipsowem i Orżynami jest bolesna. Co prawda okazji do zwycięstwa w tych meczach było co nie miara, jednakże jak to w sporcie bywa - lepszy nie zawsze wygrywa. W pamięci kibiców zapadł szczególnie mecz z KP Purda,  wygrany przez nas 5:0. Tak grającego z polotem i skutecznie zespołu chyba nikt wcześniej, ani później nie widział.Po bramce na 5:0 ręce same składały sie do oklasków. "To było to" - dało się wyczytać z ruchu warg trenera. 

W porównaniu z poprzednim sezonem w składzie KSŻ doszło do kilku znaczących zmian, szczególnie jak chodzi o kadre. Dla porównania -  zawodników którzy zaczęli sezon 2011/12  i grali nieprzerwanie do teraz jest tylko trzech - Paweł Bloch, Łukasz Szewczak, Adam Kramkowski.  Przed tym sezonem zarząd klubu nie próżnował i ekipę wzmocnili : Marcin Federowicz, Daniel Rolka, Paweł Sobczyński, Paweł Olszewski, Kamil Piendyk, a po półrocznej przerwie powrócili Robert Tyc , Wojciech Damięcki i  Adrian Berk. 

Skład przed rundą wiosenna roku 2013 nie powinien mocno ulec zmianie. Co prawda kończą sie kontrakty wypożyczenia Marcina Federowicza  i Daniela Rolki , ale zarząd robi co w ich mocy, aby zatrzymać ich u siebie. Co ważne sami zainteresowani także wyrażają chęć pozostania w klubie.   " Oni muszą u nas pozostać, jeżeli chcemy sie liczyć w walce o czołowe lokaty!" - mówi bez ogródek kierownik drużyny - Kamil Rosnowski i stawia sprawę jasno: - " będziemy negocjować transfery definitywne Marcina i Daniela, chcemy żeby stanowili trzon drużyny nie tylko na kolejne pół roku, ale i na najbliższe lata" . Co ważne nie słychać głosów, aby ktoś chciał opuścić drużynę. " O zamiarze odejścia nikt na razie ze mną nie rozmawiał, mamy fajnych, młodych, ambitnych chłopaków i mam nadzieje, że wszyscy z nami pozostaną na kolejną rundę, liczę na nich." - Twierdzi Prezes Adrian Berk.  A co z wzmocnieniami?- " Dla mnie dużym wzmocnieniem będzie, jeżeli będę miał do dyspozycji tych samych chłopaków co w rundzie jesiennej, liczę że w końcu nastąpi eksplozja formy młodych , szczególnie mam tu na myśli Adrian Polewaczyka  Mateusza Federowicza i Pawła Sobczyńskiego, w których tkwią duże rezerwy. " Mati" już w rundzie jesiennej pokazał, co potrafi, jednak sądzę, że stać go na więcej." - mówi Berk. Wiadomo, że do klubu powraca Szymon Piaskowski, popularny "Kurczak" po półrocznej banicji w Piasecznie, chce wrócić i odzyskać miejsce w składzie - "Zrobię co w mojej mocy, żeby pomóc drużynie"-  i za chwilę dodaje z uśmiechem - " Myślę,że Bloszek już może się obawiać o miejsce w składzie".  Wróble ćwierkają o powrocie do drużyny idola" Żylety"  -  Grzegorza Puławskiego, któremu rzekomo bardzo tęskno. Ile w tym prawdy? - " Nic mi na ten temat nie wiadomo, na pewno chcielibyśmy, aby Grzesiu do nas wrócił, jednak nie zamierzamy wywierać na nim jakiejkolwiek presji, jego decyzja,  jeżeli uzna, że chce wrócić - droga otwarta, nic nie stoi na przeszkodzie" - oznajmił Prezes Berk. 

Początek rundy w kwietniu, pod koniec stycznia Żagiel wznawia treningi. Na początek siłownia, bieganie. W planach jest rozegranie 4-5 sparingów, jednak daty i przeciwnicy są w trakcie ustalania. 

Głównym zadaniem zarządu w najbliższym czasie jest zgromadzenie środków finansowych na funkcjonowanie klubu na najbliższy rok. " Będziemy pisać projekty o wsparcie finansowe klubu do Gminy i innych instytucji, mamy nadzieję, że uda nam sie dopiąć budżet i spokojnie będziemy mogli skupić się jedynie na futbolu. Wiadomo, że utrzymanie klubu piłkarskiego mało nie kosztuje, a chętnych do kasy jest wielu. My jednak mamy po swojej stronie bardzo mocny argument - mianowicie wielkie zapotrzebowanie na piłke nożna wśród naszej społeczności , które przejawia się blisko czterdziestoma zawodnikami( seniorzy i juniorzy do lat 10 - przyp. red.) i liczonymi, można śmiało powiedzieć,  w setkach kibicami" - ucina dyskusję Piórkowski

 


  • Komentarzy [6]
  • czytano: [807]
 

autor: ~xxx 2013-01-11 19:24:03

avatar Fajny artykuł.Troszkę błędów.
ALVARO kopie jeszcze w piłkę nie zapomniał jak to się robi.Pozdro.


autor: ~kaeszet 2013-01-11 22:47:20

avatar manager to raczej łobuziaczków bardziej pokochał :D nie zawodników hahahahah :)


autor: ~anonim 2013-01-11 22:57:31

avatar artykul na miare kickera :D tylko te ortografy ajjjjj :D


autor: ~kicker 2013-01-11 23:59:47

avatar a sa jakies ortografy? :P


autor: ~KSŻ 2013-01-13 01:03:54

avatar Panowie, mam nadzieję, że będzie lepiej jak w MLPN.


autor: pisabarczewo6 2013-02-15 23:27:49

Profil pisabarczewo6 w Futbolowo zapraszamy na stronę: pisa2barczewo.futbolowo.pl


autor: Zagiel_fan 2013-02-17 13:11:45

Profil Zagiel_fan w Futbolowo Żagiel dokonał jakiegos transferu na druga runde??;)jakie wyniki obstawiacie w pierwszej kolejce rundy rewanżowej??;)KSŻ!


autor: Zagiel_fan 2013-02-17 13:27:21

Profil Zagiel_fan w Futbolowo Pierwszy mecz Żagla z GKS-em Dzwierzuty odbedzie sie 21.04.2013r. o godzinie 14:00 w Pieckach!!!;)Wszyscy na mecz!!!KSŻ!!!


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Logowanie

Reklama

Ankiety

Pierwszym wyborem Narela na bramce powinien być :


Na co stać Żagiel w nadchodzącym sezonie

Najnowsza galeria

Mrągowia jr - KSŻ 4:2, dn. 31.03.2015r.
Ładowanie...

Losowa galeria

GKS Szczytno - Żagiel Piecki 15.09.2012
Ładowanie...