W derbach powiatu lepsza Fala Warpuny!

• autor: zagielpiecki, 2012-04-02 06:27

Ponad stu kibiców obejrzało niedzielne spotkanie piłkarskiej klasy B pomiędzy Żaglem Piecki a Falą Warpuny. Po golach Pawła Matauszaka oraz Seweryna Dudkowskiego, Fala wywiozła z Piecek komplet punktów.

Piłkarzy obu drużyn, mimo wiosny, powitał w Pieckach śnieg. Na szczęście po pierwszym kwadransie opady ustały, a dla piłkarzy zaświeciło nawet słońce.

Pierwszą dobrą okazję do zdobycia gola dla Żagla miał w 15 minucie Dominik Więcek. Po rzucie rożnym piłka trafiła na 12 metr, ale piłkarz Żagla huknął tuż nad bramką Mateusza Bochno.

Najważniejsze dla przebiegu meczu chwile miały miejsce w drugiej połowie. Od pierwszego gwizdka sędziego w drugich 45 minutach, to Fala miała więcej do powiedzenia. W 49 minucie bliski szczęścia był Seweryn Dudkowski. Chwilę później dobrej okazji nie wykorzystał jego klubowy kolega Paweł Nowicki. W 62 minucie piłkarze Fali trafili do bramki Żagla, ale sędzia nie uznał gola dopatrując się zagrania ręką.
Prowadzenie Fali dał w 65 minucie Paweł Matauszak, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym i trafił do bramki strzeżonej przez Wojciecha Szewczaka.

Żagiel rzucił się do odrabiania strat. Na 5 minut przed końcem meczu wymarzoną okazję do wyrównania miał Tomasz Kowalczuk. Jednak z 7-8 metrów nie trafił w światło bramki.

Już w doliczonym czasie gry piłkarze Fali wykorzystali kontratak. Piłkę z głębi pola otrzymał Dudkowski i w sytuacji sam na sam trafił do pieckowskiej bramki.

Po tym zwycięstwie Fala Warpuny awansowała na szóste miejsce. Na ostatnim, w dalszym ciągu pozostaje Żagiel Piecki.

Podziękowania należą się dla kibiców Żagla którzy licznie zebrali się na stadionie i przez cały mecz dopingowali swoją drużynę , niestety nie udało się zdobyć choćby 1 pkt.

Ks Żagiel Piecki - Fala Warpuny -- 0:2